IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Wyniki wyszukiwania dla słowa Wydawnictwo ENETEIA

PEDAGOGIKA A PARADYGMAT NIEŚWIADOMOŚCI

PEDAGOGIKA A PARADYGMAT NIEŚWIADOMOŚCITomasz Olchanowski

Głównym celem monografii jest zwrócenie uwagi na doniosłość koncepcji Junga dla współczesnej pedagogiki, szczególnie w zakresie relacji pedagogicznych.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

TOŻSAMOŚĆ I NARRACJE W RELACJACH RODZINNYCH

TOŻSAMOŚĆ I NARRACJE W RELACJACH RODZINNYCHAnna Cierpka

Tożsamość człowieka, opowieść o sobie powstaje w relacjach z osobami znaczącymi, w ich ewaluacjach i sposobach rozumienia rzeczywistości – jest zanurzona w systemie rodzinnych znaczeń.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Psychodrama i techniki niewerbalne

Psychodrama i techniki niewerbalnered. dr Jerzy Pawlik

Publikacja omawia szeroko diagnostyczne i terapeutyczne znaczenie psychodramy oraz zasady funkcjonowania małej grupy opartej na psychodramie. Uzupełnia ona inne rodzaje leczenia, w tym analityczną psychoterapię indywidualną (psychodrama z jednym pacjentem) i grupową.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Psychoterapia. Praktyka - Podręcznik akademicki

Psychoterapia. Praktyka - Podręcznik akademickired. Lidia Grzesiuk

Drugi tom podręcznika akademickiego zawiera informacje o terapii grupowej, terapii rodzin, psychoterapii pacjentów schizofrenicznych oraz osób z zaburzeniami z pogranicza nerwicy i psychozy, psychoterapii pacjentów depresyjnych, specyfice psychoterapii dzieci i młodzieży, osób z zaburzeniami odżywiania się, pacjentów po przebytej traumie.
Przedstawia także zagadnienia pomocy psychologicznej dla osób, które doznały przemocy seksualnej, psychoterapii osób z zaburzeniami seksualnymi, pacjentów doświadczających poczucia winy oraz chorych na nowotwór.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Kobiecość w mężczyźnie

Kobiecość w mężczyźnieOle Vedfelt

Ole Vedfelt odkrywa starą prawdę, że mężczyzna sam musi dojrzeć do męskości, aby mógł zrozumieć i nawiązać dojrzałą relację z kobietą. Na jego drodze do poznania siebie stoi Anima, wewnętrzny obraz kobiety – obraz duszy, który daje wolę życia, natchnienie, wrażliwość. Ten obraz może go usidlić i oczarować, zatrzymując w świecie marzeń, ale może też wskazać drogę do poznania prawdziwej natury kobiety, a w jej lustrze ukazać własny wzorzec męskości.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Zranione stany świadomości

Zranione stany świadomościBogna Szymkiewicz

Książka zajmuje się psychologicznymi i terapeutycznymi aspektami subiektywnego doświadczenia zranienia. Poczucie zranienia występuje zwłaszcza w bliskich relacjach, powodując zerwanie więzi.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Terapia wewnętrznego dziecka

Terapia wewnętrznego dzieckaPaweł Karpowicz

Terapia wewnętrznego dziecka jest interesującym nurtem współczesnej psychoterapii. U jej źródeł znajdujemy tak znaczące postacie, jak Alice Miller oraz John Bradshaw.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Rozmowy o tajemnicach psychoterapii

Rozmowy o tajemnicach psychoterapiiLidia Grzesiuk, Krzysztof Krawczyk

Autorzy książki przedstawiają w popularny sposób podstawowe nurty, szkoły i metody współczesnej psychoterapii, odpowiadając na różne pytania, które mogą nurtować osoby zainteresowane psychoterapią lub poszukujące pomocy terapeutycznej.

Wydawnictwo ENETEIA
www.eneteia.pl

Więcej...

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl