IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

BĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE

BĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIEAdams Linda

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

ISBN 978-83-7489-552-1
Rok wydania 2014
Wydanie I
Okładka miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 232
Format 135x205
EAN 9788374895521
Przekład Alicja Makowska
Tytuł oryginału: Be your best. Personal effectiveness in your life and your relationships
  • Opanuj sztukę skutecznej komunikacji
  • Popraw swoje relacje z bliskimi
  • Naucz się mówić „nie” bez poczucia winy
  • Realizuj własne potrzeby
  • Skutecznie rozwiązuj konflikty

Poradnik "Bądź najlepszą wersją siebie" pokazuje, jak dokonywać słusznych wyborów, podążać w odpowiednim kierunku i kształtować własne życie tak, by stało się dokładnie takim, o jakim marzysz. Książka pomoże ci być bardziej świadomym siebie i swoich potrzeb, a dzięki temu żyć w zgodzie z samym sobą. Według filozofii autorki dopiero człowiek szczęśliwy jest w stanie realizować się w kontaktach z innymi.

Dzięki lekturze dowiesz się, w jaki sposób otwarcie się komunikować, kontrolować swoje emocje, radzić sobie ze stresem i lękiem, a przede wszystkim - jak otworzyć się na ludzi i uzdrowić relacje z nimi. Jakość tych relacji w znaczący sposób wpływa na nasze zdrowie, szczęście i satysfakcję z życia. Autorka pokazuje, w jaki sposób możemy osiągnąć poczucie spełnienia, stworzyć udane związki, odnieść sukces zawodowy i osobisty. Przekonuje, że to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zmienić sposób myślenia - wyznaczyć cel i dążyć do niego.

Książka opiera się na popularnej metodzie Thomasa Gordona - nieżyjącego już amerykańskiego psychologa, psychoterapeuty i doradcy rodzinnego. Metoda ta jest stosowana w 48 krajach od blisko 50 lat, co zapewnia jej uniwersalność i oparcie na doświadczeniu i praktyce. Uczy skutecznej komunikacji, budowania pozytywnych relacji międzyludzkich i rozwiązywania konfliktów bez przegranych.

Linda Adams - prezes Gordon Training International, współautorka metody Gordona, stworzyła program rozwoju osobistego Be Your Best (Bądź najlepszy, bądź najlepsza). Z wykształcenia socjolog, prywatnie żona zmarłego dr. Thomasa Gordona. Jej książka "Bądź najlepszą wersją siebie" została przetłumaczona na 13 języków.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl