IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 22 października 2020

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

PUNKT POMOCY INTERNETOWEJ - konsultacje na czacie
REGULAMIN czata WOLNI OD PRZEMOCY

Pokój do rozmów ze specjalistą

Terminy czatów na 2020 rok - godz. 20:00-22:00 (czwartki)
 • STYCZEŃ: 9(Pr), 16, 23(Pr), 30
 • LUTY: 6(Pr), 13, 20(Pr), 27
 • MARZEC: 5(Pr), 12, 19(Pr), 26
 • KWIECIEŃ: 2(Pr), 9, 16(Pr), 23
 • MAJ: 7(Pr), 14, 21(Pr), 28
 • CZERWIEC: 4(Pr), 11, 18(Pr), 25
 • LIPIEC: 9, 16(Pr), 23, 30(Pr)
 • SIERPIEŃ: 6, 13(Pr), 20, 27(Pr)
 • WRZESIEŃ: 3, 10(Pr), 17, 24(Pr)
 • PAŹDZIERNIK: 1, 8(Pr), 15, 22(Pr)
 • LISTOPAD: 5, 12(Pr), 19, 26(Pr)
 • GRUDZIEŃ: 3, 10(Pr), 17

(Pr) - rozmowy na priv

Sylwetki osób konsultujących na czacie

PRZED WEJŚCIEM DO POKOJU PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYM REGULAMINEM !

Nasz czat powstał z inicjatywy pedagogów, psychologów i psychoterapeutów, by w formie online nieść profesjonalną pomoc tym, którzy jej potrzebują. Moderatorem spotkania zawsze jest osoba posiadająca niezbędne dla tej pracy kwalifikacje.

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz skorzystać z naszej wiedzy i umiejętności, a także z siły wsparcia jakie daje grupa, oczekujemy tylko jednego: zaakceptowania przez Ciebie tego Regulaminu. Wejście do pokoju jest dla nas jednoznacznym znakiem, że wyrażasz zgodę na przestrzeganie warunków i zasad w nim zawartych.

Ten czat różni się od innych więc jeśli jesteś z nami pierwszy raz szczególnie uważnie przeczytaj Regulamin, a po wejściu do pokoju spokojnie się rozejrzyj, poznaj temat - w razie wątpliwości, pytaj Pomocnika - pomocnikiem jest osoba "zadomowiona" na czacie, dobrze znająca reguły i wyznaczona właśnie po to, by o nich informować.

Oto nasze zasady:
 1. Nasze spotkanie trwa 2 godziny. Zgodnie z harmonogramem - są to dwie godziny na kanale ogólnym albo dwie godziny przeznaczone na prywatne rozmowy ze Specjalistą Pomocy Psychologicznej. Nie zmieniaj tego pisząc do prowadzącego prywatnie w czasie rozmowy ogólnej.
 2. Temat spotkania ogólnego ustalamy wspólnie i trzymamy się go - każdy z uczestników jest zobowiązany do powstrzymania się od wszelkich wątków pobocznych, także prywatnych pytań do prowadzącego lub innego uczestnika spotkania. Nie pisz tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę.
 3. Jeśli chcesz skorzystać z rozmowy prywatnej postaraj się określić swój problem, napisz coś o sobie, zastanów się czego potrzebujesz. Specjalista Pomocy Psychologicznej nie jest w stanie rozmawiać prywatnie ze wszystkimi uczestnikami spotkania, więc wprowadzamy limit takich rozmów do dwóch, w czasie jednej godziny przeznaczonej na rozmowy prywatne ze Specjalistą Pomocy Psychologicznej, zatem licz się z odmową i wykaż wyrozumiałość.
 4. Podczas spotkania przeznaczonego na prywatne rozmowy ze Specjalistą Pomocy Psychologicznej z pomocy skorzystać mogą cztery osoby - każda z nich ma możliwość rozmawiania przez godzinę. Osoby chętne na rozmowę zgłaszają to Specjaliście Pomocy Psychologicznej zaraz po rozpoczęciu czata. Jednocześnie informujemy, że pierwszeństwo przy korzystaniu z rozmów prywatnych będą miały osoby, które nie korzystały dotąd z prywatnych rozmów ze specjalistą lub robiły to bardzo dawno.
 5. Rejestrując się wybierz sobie nick i staraj się go nie zmieniać - dzięki temu będziesz łatwiej identyfikowany przez innych, a to ułatwia wzajemny kontakt.
 6. Wypowiadaj się we własnym imieniu, pisz o swoich doświadczeniach, uczuciach, wątpliwościach i przekonaniach.
 7. Okazuj innym szacunek i tolerancję. Nie osądzaj, nie krytykuj, nie atakuj.
 8. Zabronione jest stosowanie jakichkolwiek form przemocy (w tym wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów)i nakłaniania do niej, zachęcanie do samobójstwa i ułatwiania go a także zachęcanie do używania środków psychoaktywnych i innych form zachowań autodestrukcyjnych. Nie wyrażamy zgody na uczestnictwo w czacie osób pod wpływem środków psychoaktywnych - jeśli nie jesteś trzeźwa/y nie wchodź do pokoju.
 9. Każdy uczestnik czatów zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszystkiego, co dotyczy spraw innych osób w nim uczestniczących. W szczególności nie można kopiować wypowiedzi innych osób czy ujawniać ich danych. Zabronione jest cytowanie wypowiedzi z czata w jakimkolwiek innym miejscu.
 10. Pamiętaj, że prowadzący ma prawo wyprosić Cię z czata jeśli nie będziesz stosować się do zasad. W przypadku uporczywego ich łamania możemy zablokować Ci możliwość korzystania z naszej pomocy na czacie. Niekiedy prowadzący może podjąć decyzje o zablokowaniu uczestnika jeśli uzna, że to będzie mu bardziej pomocne niż uczestnictwo w czacie. Jednocześnie obiecujemy, że nie podejmiemy tego rodzaju działań bez wcześniejszego ostrzeżenia.
 11. Jeżeli zgłaszane przez Ciebie problemy wykraczają poza zakres oferowanej przez nas pomocy lub wymagają pomocy specjalisty z innej dziedziny - np. lekarza, prawnika, możesz liczyć na rzetelną informację dotyczącą miejsc, w których potrzebną Ci pomoc uzyskasz. Przypominamy, iż czat finansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Udzielanie informacji, dotyczących miejsc, w których szukać można pomocy poza Wrocławiem , to "praca społeczna" prowadzących. Prosimy więc liczyć się z możliwością oczekiwania na odpowiedź
 12. Zapewniamy Ci przestrzeganie ustawy o ochronie praw osobowych - informacje podawane przez Ciebie na czacie nie są udostępniane osobom trzecim. Istnieje od tego tylko jeden wyjątek - prowadzący zastrzega sobie prawo do wykorzystywania lub ujawnienia informacji wymaganych z mocy przepisów prawa (np. nakaz sądowy).
 13. Wszystkie dane o użytkownikach czata są przechowywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa.
 14. Pamiętaj, że jesteśmy tylko ludźmi - a to znaczy, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych, które mogą po prostu uniemożliwić odbycie się spotkania w ustalonym terminie. Prosimy Cię więc o wyrozumiałość w tym względzie.
 15. Zastrzegamy sobie także prawo do zmiany terminów poszczególnych spotkań - o wszelkich takich zmianach będziemy informować tak szybko jak będzie to możliwe. Zespół specjalistów pracujących online ma prawo do wymiany między sobą informacji dotyczących uczestników spotkań, z zachowaniem wszelkich wymogów tajemnicy i etyki zawodowej.
Jeżeli akceptujesz nasze zasady, wejdź i zostań z nami!

AKCEPTUJE REGULAMIN - WEJŚCIE

PO KONSULTACJI wypełnij ankietę ewaluacyjną

*** ZADANIA POMOCNIKA

Pomocnik jest jednym z uczestników czata mających już doświadczenie w tych spotkaniach, jest ochotnikiem zaakceptowanym przez Moderatora czyli Specjalistę Pomocy Psychologicznej, prowadzącego czat. Oto co robi Pomocnik:

 1. Przed czatem przygotowuje min. 1 propozycje tematu wspólnej rozmowy
 2. Pomaga grupie w ustaleniu tematu
 3. Wita i żegna - w imieniu wszystkich obecnych na czacie.
 4. W razie potrzeby informuje nowoprzybyłych - np. o godzinie privów, jak zawołać na priva, jaki jest dzisiejszy temat czy kto jest specjalistą, itp.
 5. Podaje linki WWW do regulaminu i ankiety ewaluacyjnej w razie potrzeby.

Program dofinansowany przez Gminę Wrocław, realizowany przez Stowarzyszenie "INTRO"

<< powrót

Wszystkie strony...

Wolni od Przemocy

Książki

Złożony zespół stresu pourazowegoZłożony zespół stresu pourazowego

Arielle Schwartz
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodziceKrytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice

David M. Allen
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

DogoterapiaDogoterapia

Kasper Sipowicz, Tadeusz Pietras, Edyta Najbert
Wydawnictwo Naukowe PWN

Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowaZawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa

Dorota Bednarek
Wydawnictwo Naukowe PWN

Profilowanie kryminalneProfilowanie kryminalne

Scotia J. Hicks, Bruce D. Sales
Wydawnictwo Naukowe PWN

Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiejPrzekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej

Malwina Huńczak
Wydawnictwo Samo Sedno

Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciałaKomunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała

Monika Maj-Osytek
Wydawnictwo Samo Sedno

Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wiekuNajwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku

Sibylle Volkmann-Raue, Helmut E. Lück
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnieZrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie

Magdalena Czub
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

BĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIEBĄDŹ NAJLEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE

Adams Linda
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?

Willard F. Harley jr
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

DIAGNOZA W SOCJOTERAPII. Ujęcie psychodynamiczneDIAGNOZA W SOCJOTERAPII. Ujęcie psychodynamiczne

Wilk Maciej
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

PEDOFILIA. 30 wywiadów z pedofilamiPEDOFILIA. 30 wywiadów z pedofilami

Douglas W. Pryor
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

W PUŁAPCE MYŚLI Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiemW PUŁAPCE MYŚLI Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Steven C. Hayes, Spencer Smith
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobąNieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą

Magdalena Staniek
Wydawnictwo Samo Sedno

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2020 Psychotekst.pl - Psychotekst.com