IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Psychologia internetu

Psychologia internetuWallace Patricia, (przekład Tomasz Hornowski)

Dom Wydawniczy Rebis

"Ten, kto nigdy nie wędrował po sieci i całą swoją wiedzę o niej czerpie z gazet, może pomyśleć, że w Internecie roi się od ludzi z zaburzeniami psychicznymi, wyznających osobliwe poglądy i kierujących się podejrzanymi pobudkami...." Patricia Wallace

Internet jeszcze niedawno był środkiem komunikacji dla wtajemniczonych, z którego korzystali tylko naukowcy, dziś natomiast jest obecny w niemal wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności: od robienia zakupów po seks i od gromadzenia informacji, przez wymianę ofert biznesowych po spiskowanie. Psychologowie wiedzą, że środowisko, w którym działa człowiek ma ogromny wpływ na jego zachowanie, w pewnych zaś specyficznych warunkach każdy niemal jest zdolny zrobić coś, co sam uzna za nietypowe dla siebie. Analiza zachowań człowieka w sieci dopiero raczkuje, ale Patricia Wallace poddaje już wiele ciekawych spraw przemyśleniom. Bazuje na swojej wiedzy o mechanizmach rządzących ludzkim zachowaniem, na swojej naprawdę głębokiej i rzetelnej znajomości Internetu oraz na przeprowadzonych dotąd badaniach. Autorka wprowadza czytelnika w ciekawy sposób w takie zagadnienia jak: budowanie sieciowej tożsamości, wywieranie wrażenia na innych użytkowników sieci, przybieranie ról i manipulowanie własną osobowością, sieciowe oszustwa, dynamika grup społecznych w cyberprzestrzeni, konflikty i wojny na obelgi, agresja w Internecie, nawiązywanie przyjaźni i romansów, seks i pornografia, uzależnienie od Internetu, sieciowe grupy wsparcia i altruizm, walka płci na wirtualnym polu, itp.

Bycie w sieci to tak naprawdę ogromna mozaika doświadczeń. Wielu z nas zna Internet, ale czy wszyscy znamy go z tej samej strony? Internet spowodował, że nasza planeta skurczyła się zamieniając się w "globalną wioskę". Jaki ma on wpływ na nas samych, na nasze relacje z innymi ludźmi, na naszą codzienną aktywność i na naszą osobowość?

Przekonajmy się! Ta książka nie tylko dotyczy niezwykle ciekawych kwestii, jest też napisana tak, aby każdy "pochłaniał" ją bez poczucia straty czasu, a za to z pełną satysfakcją. Myślę więc, że warto przed kolejnym zalogowaniem się do sieci sięgnąć po tę lekturę.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl