IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 21 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Czasami wołam w niebo

Czasami wołam w nieboTamara Zwierzycka-Matzke i Sven Matzke

Wydawnictwo W.A.B.

"Zaczęłam pisać książkę. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale chęci mam jak najlepsze. Chcę napisać o mojej chorobie, cierpieniu, o wszystkich upokorzeniach, w ogóle o tym , czego doznają ludzie chorzy na raka. Nie ma takiej książki w Polsce, bo przecież o chorobach się nie mówi. Chcę przełamać to zakłamanie wokół raka. Chcę mówić, opowiadać, uczyć innych, że w razie choroby muszą wierzyć i czuć się silnymi."

Przedstawiamy Państwu wstrząsającą książkę Tamary Zwierzyńskiej-Matzke i Svena Matzke Czasami wołam w niebo. Pamiętnik Tamary, zapiski jej męża, Svena, oraz fragmenty ich korespondencji z przyjaciółmi i rodziną tworzą przejmujący dokument, zapis zmagań autorki i jej bliskich z nieuleczalną chorobą. Miał być opowieścią o walce i zwycięstwie, ale nawroty nowotworu zmieniły zakończenie. Czytając historię Tamary, poznajemy prawdę o raku. W pełni pojmujemy, jak ważna w terapii jest profesjonalna opieka medyczna. Czasami wołam w niebo to również historia wielkiej miłości i oddania. Rodzina i przyjaciele byli z Tamarą od samego początku. Pomagali w przechodzeniu kolejnych etapów terapii, podtrzymywali w niej nadzieję i wolę do dalszych zmagań, wreszcie telefonowali, pisali, odwiedzali. Czytając pełne miłości i troski maile, które często musiały zastąpić bezpośredni kontakt, zaczynamy lepiej rozumieć, jak ważni w naszym życiu są bliscy. Czasami wołam w niebo jest bardzo osobistym tekstem. Tamara opisuje swoje codzienne życie z nowotworem. Odważnie i głośno używa słów: śmierć, ból, rak, chemioterapia. Zwraca uwagę na problem, jak dotąd w Polsce mało dostrzegany.

Ukazanie się książki będzie jednocześnie początkiem akcji charytatywnej, mającej za cel walkę z rakiem jajników. Do współpracy pozyskaliśmy między innymi Fundację Onkologiczną Bonus Melior Sanus. Przy koncie bankowym Fundacji zostanie otwarte subkonto "Tamara". Pieniądze na nim zgromadzone, zostaną przeznaczone na profilaktykę i wczesne wykrywanie choroby, na którą zmarła Tamara Zwierzyńska-Matzke. Konto "Tamara" zostanie w pierwszej kolejności zasilone wpływami ze sprzedaży Czasami wołam w niebo i honorarium autorskim męża zmarłej.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl