IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Wtorek 19 marca 2024

Szukaj w portalu

Wszystkie strony...

"3xE" - E-POMOC, E-WOLONTARIAT, E-TEKSTY (2010)

E-book - E-pomoc Psychologiczna pomoc w Internecie - teoria i praktyka

1. Prezentacja w Issuu

2. Wyświetl w przeglądarce dokumentów Google

3. Pobierz plik PDF - 1 Mb

PUNKT POMOCY ONLINE

Wrocław - szkolenie E-TEKSTY ze stażem wolontariackim dla Portalu Pomocy Psychologicznej PSYCHOTEKST.PL

Szkolenie E-POMOC - kurs zaawansowany - (grupa E-POMOC-2)

Szkolenie E-POMOC - kurs podstawowy - (grupa E-POMOC-1)

E-TEKSTY - Artykuły

O dysocjacjach, tych nie-cząsteczkowych

Autor: Katarzyna Gańczarczyk

Słowo "dysocjacja" kojarzy się zapewne Czytelnikowi przede wszystkim z chemią. Ale nie o takie dysocjacje czy rozpady tutaj chodzi. Wyrażenie to bowiem może również dotyczyć rozpadu rzeczy niezwykle ważnych, niezbędnych wręcz do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Taką ważną rzeczą jest poczucie własnej tożsamości. Zaburzona wizja siebie nastręcza wiele problemów, których naturę trudno czasem pojąć, tak bardzo wydają się one nierzeczywiste i paradoksalne. Postaram się jednak zarysować tę problematykę w sposób umożliwiający Czytelnikowi zrozumienie jej oraz wykrycie potencjalnej nieprawidłowości w tożsamości własnej bądź bliskich.

Niezwykła mama niezwykłych dzieci

Autor: Grażyna Ulman

ZABURZENIA ZE SPEKTRUM AUTYSTYZMU I ADHD – ROLA RODZICÓW I STOWARZYSZEŃ SAMOPOMOCOWYCH W TERAPII

Kochany e-pamiętniczku!

Autor: Kinga Anuszka

Nie wiadomo, gdzie znajdzie się przyjaciół, wsparcie czy inspiracje. Nie wiadomo, co się stanie, gdy następnym razem ktoś włączy komputer, wejdzie na pewną stronę i...

Gdy płynie krew. Wywiad z nastolatką, dokonującą samookaleczeń

Autor: Basia Augustyniak

Krótka historia o tym, gdy życie boli tak mocno, że jedyną ucieczką wydaje sie być kolejny ból w postaci samookaleczeń.

Opowieści stajenne, czyli hipoterapia w pigułce.

Autor: Katka

Koń, jaki jest, każdy widzi, ale nie każdy dostrzega drzemiący w nim potencjał, dający możliwość pomocy wielu małym i dużym pacjentom z licznymi schorzeniami. Artykuł ten przybliża czym jest hipoterapia, kto może z niej korzystać, nad jakimi ważnymi obszarami funkcjonowania dziecka i dorosłego możemy dzięki niej pracować, i ile radości może dać terapeucie, a przede wszystkim pacjentom.

Ona i matka

Autor: Ona

Na ulicy widać setki kobiet, które są matkami. Taka normalna kolej rzeczy. Może nikt się nad tym głębiej nie zastanawia, tak po prostu jest. Nie wspomina się głośno o tym, że dla niektórych to może być takie trudne. Trudne w środku. Myśli, uczucia. Dla niej takie było.

Mój pierwszy miting dla DDA

Autor: Anonim

Czym jest i jak wygląda miting dla DDA? Bez obaw, to nic strasznego. Jest to nieodpłatne spotkanie, odbywające się w wynajętych salach, na które może przyjść, w dowolnym momencie każde DDA. Grupa uczęszczających tam osób pracuje na 12 krokach i 12 tradycjach. Czym są owe kroki i tradycje? Kroki są czymś w rodzaju przewodnika pokazującego, jak dotrzeć do wnętrza siebie, oderwać się od utartych w dotychczasowym życiu schematów, mechanizmów, pogodzić się z tym, co za nami, co od nas niezależne i mieć wpływ na to, co przed nami. Tradycje odnoszą się do funkcjonowania i zasad grupy DDA, które powinny być obligujące dla wszystkich członków grupy.

Wsparcie społeczne dla osób chorujących na raka: jak pomagać? Część 2

Autor: Marta Dudzińska

Poprzedni artykuł przedstawia wiedzę naukową świadczącą o istotnej roli wsparcia społecznego dla osób doświadczonych przez raka. W związku z tym nasuwa się pytanie: jak wygląda perspektywa osoby zmagającej się z chorobą? Właśnie tego próbowałam dowiedzieć się w poniższej rozmowie.

Wsparcie społeczne dla osób chorujących na raka: jak pomagać? Część 1

Autor: Marta Dudzińska

Choroba onkologiczna dotykając pacjenta uderza również bezpośrednio w jego otoczenie. Bliscy osoby chorującej często zadają sobie pytanie: jak pomagać? Powszechność występowania nowotworów sprawiła, iż zagadnieniem tym zainteresowali się również naukowcy. W ten sposób problematyka roli wsparcia dla pacjentów onkologicznych zainspirowała liczne badania.

Jak udzielić wsparcia osobie w żałobie?

Autor: Aleksandra Werder

Dla większości z nas sytuacja, kiedy spotykamy człowieka, który stracił kogoś bliskiego, jest bardzo trudna. Nie wiemy, jak się zachować, o czym rozmawiać. Unikamy rozmów na temat śmierci, bardzo często po prostu nie potrafimy na ten temat rozmawiać. Bojąc się trudnych emocji, zaczynamy unikać kontaktów...
Jak się zachowywać wobec osoby przeżywającej żałobę, jak jej pomóc?

Bo zawsze jest coś do zrobienia... Opowieść o hospicjum

Autor: Magdalena Staniek

Zaczęło się w Londynie. Pielęgniarka Cicely Saunders zaprzyjaźniła się z umierającym na raka pacjentem - polskim Żydem, Dawidem Taśmą. W czasie długich rozmów, jakie ze sobą przeprowadzili, zapytała przyjaciela, czego najbardziej potrzebuje człowiek, który umiera. Odpowiedź, jaką usłyszała - Pragnę kogoś, kto byłby przede wszystkim osobą starającą się mnie zrozumieć... - zapamiętała i wcieliła w życie.

Program dofinansowany przez MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

<< powrót

Wszystkie strony...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl