IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

COACHING ZDROWIA Twoje życie w twoich rękach

COACHING ZDROWIA Twoje życie w twoich rękachMonika Zubrzycka-Nowak, Katarzyna Rybczyńska

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

Data wydania: 5 marca 2013 r.
ISBN: 978-83-7489-443-2
Numer wydania: I
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 160
Patronat medialny: "Coaching", Kobietnik.pl, Wellnessday.eu
Notka o książce:

Zdrowie to nie tylko "brak choroby", ale także dobrostan emocjonalny, mentalny i duchowy. Autorki stawiają przed nami wiele pytań, na które sami musimy sobie szczerze odpowiedzieć. To pierwszy krok do tego, by uporządkować wszystkie ważne w życiu obszary. Książka stanowi znakomity materiał do pracy nad samorozwojem i aspektami psychiki powodującymi różne dolegliwości fizyczne. To doskonały przewodnik zarówno dla osób, które pragną samodzielnie zadbać o dobre samopoczucie, jak i dla profesjonalistów - coachów, trenerów oraz psychologów i terapeutów.

Zapraszamy cię, czytelniku, do zapoznania się z własnym zdrowiem. Czy w ogóle o nim myślisz? Jak o nim myślisz? Co dla ciebie znaczy być zdrowym? W jaki sposób współpracujesz z twoim zdrowiem? Na jakie próby je wystawiasz? W jaki sposób do zdrowia powracasz?

W tej książce przyjrzymy się po kolei kilku wybranym obszarom, których wpływ na zdrowie może na co dzień zaobserwować każdy z nas. Podejście coachingowe jest jedną z metod wprowadzania w te obszary codziennych zmian prowadzących do uzyskania, podtrzymania i poprawy zdrowia. Zajmiemy się [...]:

- ciałem, gdyż w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch;
- emocjami, bo śmiech i życzliwość niosą (s)pokój, a złość, strach, smutek i zawiść prowadzą po równi pochyłej do destrukcji;
- myślami, bo to, jak myślisz, wpływa na twoje nastawienie i definiuje odbiór świata [...];
- duchem, bo to, jak współpracujesz z Bezkresnym Kosmosem, którego jesteś maleńką cząstką, czyni cię albo jeźdźcem na fali Życia, albo ofiarą zdarzeń.

Autorki
Notki o autorkach

Monika Zubrzycka-Nowak - wędrując przez życie, uczyła się cenić to, co ją w życiu wspierało i nadawało sens jej wysiłkom. W wyniku tych doświadczeń stawała się tym, co uznawała za służące jej i innym. I tak stała się coachem - człowiekiem, którego nadrzędnym celem jest inspirowanie innych na ich drodze do spełnienia się w zgodzie z własnymi talentami, wartościami, pragnieniami. Od 2005 roku jako trener, coach i superwizor uczy takiej postawy i praktycznych umiejętności coacha w Studium Coacha GWPS. Jest współautorką książki Czym (nie) jest coaching. Prawdy i mity o coachingu (GWP 2010).

Katarzyna Rybczyńska - trener rozwoju osobistego, coach i trener coachingu. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące doskonalenia umiejętności interpersonalnych i zarządczych. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu kompleksowych projektów szkoleniowych wspierających - na różnych szczeblach zarządzania - wdrożenie zmian w organizacjach.. Od 2008 roku współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym - Szkolenia. Jest współautorką książki Czym (nie) jest coaching. Prawdy i mity o coachingu (GWP 2010).

Spis treści:

Wstęp wstępny
Wstęp poważny

Rozdział 1
Czym jest szlachetne zdrowie?
Rozdział 2
Metafora zdrowia
Rozdział 3
Zdrowotne plasterki, czyli cztery poziomy zarządzania swoim zdrowiem
Rozdział 4
Plasterek fizyczny: na co mam wpływ na poziomie fizycznym?
Rozdział 5
Plasterek emocjonalny: jak współpracować z emocjami na rzecz zdrowia?
Rozdział 6
Plasterek intelektualny: jak i o czym zdrowo myśleć?
Rozdział 7
Język rozwiązań – nastawienie na realizację zdrowych celów
Rozdział 8
Plasterek duchowy: a duch przenika wszystko, także zdrowie
Rozdział 9
Plasterkowy przekładaniec, czyli tort na deser

Zakończenie

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl