IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 21 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

SLI i inne zaburzenia językowe. Od badań mózgu do praktyki

SLI i inne zaburzenia językowe. Od badań mózgu do praktykiGrażyna Krasowicz-Kupis

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

Recenzja: profesor Anna Grabowska, profesor Tomasz Wolańczyk
Data wydania: kwiecień 2012
ISBN: 978-83-7489-387-9
EAN: 9788374893879
Numer wydania: pierwsze
Seria: Cognitive Neurosciene
Redaktor serii: prof. Anna Grabowska
Oprawa: miękka
Format: B5
Liczba stron: 184
Cena detaliczna: 29,90 zł
O serii

Autorzy poszczególnych tomów z serii stawiają sobie za cel zaznajomienie czytelnika z aktualną wiedzą na temat neurobiologicznego podłoża niektórych zaburzeń rozwojowych [...]. Mamy też nadzieję, że wyższa świadomość szerokiego kręgu osób zaangażowanych w proces terapii i edukacji dzieci nie tylko przyczyni się do poprawy diagnozy tych zaburzeń, ale także do krytycznego spojrzenia na oferowane procedury terapeutyczne i pomoże w dokonywaniu właściwych wyborów.

Profesor Anna Grabowska
redaktor naukowa serii

Notka o książce

Profesor Grażyna Krasowicz-Kupis omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące rozwoju językowego: deficyty poznawcze, objawy trudności na poziomie behawioralnym, zaburzenia - ze szczególnym uwzględnieniem specyficznego zaburzenia językowego i jego neurobiologicznych uwarunkowań. Przedstawia także kwestie dotyczące diagnozy i terapii SLI. Książka jest adresowana zarówno do logopedów, jak i do psychologów. Omówienie najnowszych badań i refleksja nad praktyką pomogą specjalistom starannie dobierać odpowiednie metody terapeutyczne.

Notka o autorce

Grażyna Krasowicz-Kupis - profesor w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej; członek honorowy Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Jej zainteresowania naukowe i badawcze dotyczą przede wszystkim rozwoju funkcjonowania poznawczego (szczególnie komunikacji językowej), zaburzeń uczenia się (zwłaszcza dysleksji rozwojowej) oraz diagnozy rozwoju poznawczego i intelektualnego.

Patronat medialny:

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl