IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

ASERTYWNOŚĆ Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych

ASERTYWNOŚĆ Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innychAlberti Robert, Emmons Michael

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

ISBN 9788374893121
Data wydania 2010
Vat 5%
Wydanie II
Okładka broszurowa
Liczba stron 264
Format A5
Przekład Maciej Adam Michalski
BESTSELLER XXI wieku

NOWE WYDANIE
Złość, zakłopotanie, bezradność to uczucia, których doznajemy zbyt często w kontaktach z innymi.

Co czujemy, gdy w restauracji kelner nie podchodzi do nas przez piętnaście minut?
Jak reagujemy, gdy ktoś poniża nas publicznie?
Jak komunikować innym nasze uczucia, kiedy jesteśmy sfrustrowani?

Nie ma prostych odpowiedzi. Jednak Autorzy podjęli próbę odpowiedzi na te i inne pytania.

Nie musimy dłużej ukrywać nieprzyjemnych uczuć. NIe musimy wykrzykiwać swoich racji. Nie musimy też zastraszać innych, tak jak nie musimy im pozwalać, by źle nas traktowali. Książka ta nauczy nas nawiązywania relacji z innymi, które będą oparte na wzajemnym szacunku i akceptacji.

Wprowadzenie w życie technik asertywnych zachowań zredukuje złość i stres w naszym życiu. Uwierzymy w siebie, będziemy zdrowsi i bardziej spontaniczni.

Książka Roberta Albertiego i Michaela Emmonsa "Asertywność" to bestseller, który niemal natychmiast rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy.
"Asertywność" jest przede wszystkim solidnym poradnikiem, w którym autorzy zachęcają do podjęcia działań w kierunku budowania własnej asertywności. Treść nie jest jednak nudnym monologiem specjalistów. To doskonała praca dwóch niezwykle cenionych psychologów, którzy znakomicie obrazują zachowania asertywne, nieasertywne i agresywne, przez co pośrednio ukazują czytelnikowi jego własne schematy zachowań i zmuszają go do refleksji nad sposobem życia.
Czytając książkę, dowiadujemy się, że mamy całkowite prawo do wyrażania swoich negatywnych emocji, życia w społeczeństwie, które nas zadowoli, oraz życia w taki sposób, by móc kształtować i spełniać cele swojego osobistego rozwoju. Następnie, dzięki pomocy autorów, możemy sami się dowiedzieć, co oznacza być asertywnym, i czy podobnie rozumiemy sens tego zwrotu. Nie zawsze przecież potrafimy jasno sprecyzować, czego oczekujemy od życia, otoczenia i samych siebie. Co gorsze, nie zastanawiamy się nawet nad tym. Prowadzi to nieraz do wielu nieporozumień i niepowodzeń w wielu dziedzinach naszego życia, przez co tracimy radość i poczucie satysfakcji z tego, co robimy i kim jesteśmy. Autorzy ciekawie przedstawiają dziesięć kluczowych cech, od których zależy powodzenie w staniu się asertywnym, a każde wprowadzenie tej cechy popierają opisem różnych sytuacji i zachowań, które doskonale obrazują wpływ tych czynników na naszą niezależność. Dzięki temu bardzo łatwo zrozumieć znaczenie każdego z tych elementów.
Sami autorzy zachęcają każdego z nas do prowadzenia dziennika indywidualnego rozwoju, pokazują, jak go tworzyć, w książce pojawia się także wiele kwestionariuszy, które warto wypełnić, by jeszcze dokładniej przyjrzeć się swojej osobistej sile pokonywania przeszkód. Ponadto, niezwykle przydatne okazują się ćwiczenia zamieszczone na końcu książki, które odwołują się do codziennych sytuacji w pracy, w domu, w szkole lub w towarzystwie, gdzie nasza asertywność wystawiana jest na próbę. Pomagają one czytelnikowi spokojnie przeanalizować wzorce swoich zachowań i zrozumieć, w czym tkwi przyczyna braku niezależności i podtrzymywania własnego zdania.
Format książki, dzięki któremu łatwo zmieścimy ją do małego plecaka lub torby, przejrzystość stron, czytelna czcionka i wyróżnione w ramkach ważniejsze fragmenty tekstu sprawiają, że pozycja ta jest atrakcyjna dla czytelnika nie tylko pod względem treści, ale i estetyki. Warto także podkreślić, że pomimo dwudziestu pięciu lat obecności na rynku wydawniczym, książka w samych Stanach Zjednoczonych została siedmiokrotnie wydana i cały czas zdobywa nowych czytelników.
"Asertywność" to doskonała pozycja dla każdego, kto chciałby poczuć się bardziej niezależnym w pracy, rodzinie, związku czy przyjaźni. Jest obowiązkową lekturą dla osób nie potrafiących zrozumieć negatywnych emocji, które pojawiają się u nich w zupełnie nieprzewidywalnych momentach, a związane są z niskim poczuciem własnej wartości. W końcu to także odpowiedni i niedrogi prezent dla bliskich naszemu sercu osób, by potrafiły obronić się przed werbalnym atakiem i agresywnymi zachowaniami.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl