IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Wewnętrzne dziecko

Wewnętrzne dzieckoAneta Łastik

Wydawnictwo StudioEMKA
www.studioemka.com.pl

Ilość stron: 200
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-60656-02-0

Termin wewnętrzne dziecko nie jest nowy - spotykamy go w wielu terapiach i technikach pracy w wyobraźni. Najczęściej dotyczy on wykonywania doraźnych ćwiczeń, natomiast autorka proponuje wziąć dziecko za rękę i prowadzić je całe życie. To daje inną perspektywę i bardzo ożywia nasze zdolności twórcze i opiekuńcze, a także ułatwia nam planowanie życia – w jego podstawowych zarysach - na wiele lat do przodu. Autorka przybliża ideę pracy z dzieckiem podając przykłady zachowań, jakie możemy dziecku zaproponować, prosząc przy tym by zainteresowani nie trzymali się tych przykładów kurczowo, ale by traktowali je jako jedne z możliwych i wymyślali nowe, własne zachowania. Nie oddawajmy naszego życia w niczyje ręce!!!

Bądźmy zawsze twórczo poszukujący własnych rozwiązań, korzystając z podanych nam pomysłów jako zwrócenia naszej uwagi na nowe możliwości – a tych nigdy nie ma końca.

ODKRYJ W SOBIE DZIECKO
Na co dzień spotykamy się z problemami wymagającymi szybkiej decyzji czy zmian. To powoduje, że często jesteśmy zestresowane, sfrustrowane, nieszczęśliwe. Autorka poradnika radzi, jak to zmienić. Otóż powinnyśmy nauczyć się rozmawiać z wewnętrznym dzieckiem! Jak? Przeczytaj poradnik znanej i doświadczonej polskiej pedagog!

"Pani Domu" NR 25, 19-25 CZERWCA 2008

Aneta Łastik, pieśniara i pedagog, opracowała własną metodę pracy z ludźmi, którzy mają kłopoty z głosem. Wie, jak rozszyfrować ukryte emocje, które głos blokują. Wie też, bo doszła do tego przez doświadczenie, że kto ma z głosem problemy, ma je też z samym sobą, z własną tożsamością, że droga do odkrycia sekretów zablokowania głosu prowadzi przez różnego rodzaju ćwiczenia relaksujące. [...]

"Charaktery" NR 5 (136) MAJ 2008

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl