IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 21 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Ponad Marsem i Wenus. O różnicach między kobietą i mężczyzną

Ponad Marsem i Wenus. O różnicach między kobietą i mężczyznąOSHO

Nowy Horyzont
www.nowyhoryzont.com.pl

Tłumaczenie: Magdalena Stefańczuk
Oprawa: miękka
Stron: 112
Format: A6 105mm x 148 mm
EAN: 9788361883142

Mini-seria poradników OSHO to książki, z których każda koncentruje się na jednym, konkretnym zagadnieniu, omawia jeden grupy najbardziej nas nurtujących problemów.

Książka Ponad Marsem i Wenus opisuje relacje między kobietami i mężczyznami we współczesnym świecie. Osho mówi, że kobiety od wieków są pod kontrolą mężczyzn, co obraca się zarówno przeciwko jednym jak i drugim. Kobieta, wiedząc, że jest na z góry przegranej pozycji, stara się walczyć o swoje prawa, o swoje miejsce, jednocześnie uprzykrzając życie swojemu mężowi. Jeśli w porę zauważymy te mechanizmy, będziemy lepiej rozumieli, czego szukamy, co jest możliwe. To jedyny sposób na ułożenie relacji z partnerem w oparciu o prawdziwą bliskość, tak nam wszystkim potrzebną.

"U kobiet i mężczyzn istnieją ogromne różnice pomiędzy myśleniem i patrzeniem na pewne rzeczy. Ale to sprawia, że życie jest ciekawsze, bardziej soczyste. Aby stworzyć orkiestrę, światu potrzebne są różne rodzaje instrumentów. Gdyby istniał tylko jeden instrument, byłoby naprawdę nudno. Przeszłość nie szanowała kobiet. Zmuszano je do myślenia jak mężczyźni, do zachowywania się jak mężczyźni, do bycia cieniem mężczyzny, wszystko, aby tylko nie były sobą. Bezwarunkowo to potępiam. Kobieta musi postępować po swojemu. Nie może być kopią mężczyzny, nie może być zmuszana do myślenia jak on. Musi myśleć jak kobieta, musi być sobą, a wtedy świat stanie się bardziej różnorodny".

projekt okładki: Magda Stefańczuk

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl