IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Religia i psychiatria

Religia i psychiatriaIrvin D. YalomWydawnictwo Paradygmat
paradygmat.altkom.pl

Przekład: Anna Tanalska-Dulęba, miejsce wydania: Warszawa, rok wydania: 2009, ISBN: 978-83-61269-00-7, liczba stron: 48, format: 110 × 180 mm, oprawa: miękka

W książce Religia i psychiatria Irvin D. Yalom rozważa "skomplikowaną i pełną napięcia" - jak pisze - relację między psychoterapią egzystencjalną a pociechą religijną, które "W pewnym sensie są ze sobą spokrewnione, mają wspólnych przodków i wspólne troski: ich wspólną misją jest zajmowanie się rozpaczą immanentną ludzkiej kondycji. Czasami posługują się też tymi samymi metodami: relacją sam na sam, spowiedzią, badaniem własnego wnętrza, przebaczeniem innym i sobie. A przecież pozostaje prawdą, że najistotniejsze przekonania i podstawowe podejścia praktyczne psychoterapii i pociechy religijnej są często zupełnie przeciwstawne".

O Autorze:

Irvin D. Yalom, emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, jest polskim czytelnikom doskonale znany jako autor znakomitych podręczników z dziedziny psychoterapii - takich jak Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka czy Psychoterapia egzystencjalna, kilku zbiorów opowiadań i powieści o psychoterapii i psychoterapeutach - Kat miłości, Mama i sens życia, Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera, poradnika dla psychoterapeutów Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów, a także przejmującej książki o lęku przed śmiercią - Patrząc w słońce.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl