IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 21 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki

Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktykiJerzy M. Brzeziński, Lidia Cierpiałkowska

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

"Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki" to zbiór prawie 30 artykułów poświęconych zagadnieniu psychologii zdrowia i psychologii klinicznej. Najważniejsze dokonania tych dziedzin oraz najnowsze badania opisane zostały przez znakomitych polskich psychologów: Jerzego Brzezińskiego, Annę Izabelę Brzezińską, Lidię Cierpiałkowską, Dariusza Dolińskiego, Andrzeja Eliasza, Irenę Obuchowską, Lidię Grzesiuk, Irenę Heszen, Zbigniewa Kwiecińskiego, Marię Lewicką, Czesława Nosala, Jana Strelaua oraz wielu innych. Zbiór tych prac poświęcony jest pionierce i najwybitniejszej osobowości psychologii zdrowia w Polsce - profesor Helenie Sęk.

To kompleksowy przegląd różnych zagadnień związanych ze zdrowiem człowieka w ujęciu psychologicznym i ich związku ze zdrowiem somatycznym. Tematy artykułów koncentrują się wokół zagadnień takich jak: modele i działania terapeutyczne i prozdrowotne; stres, mobbing, wypalenie zawodowe i ich związek z jakością życia; relacje pomiędzy rozwojem jednostki a wsparciem otoczenia czy różne wymiary diagnozy psychologicznej i ich konsekwencje w pracy terapeutycznej.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich psychologów, zarówno teoretyków, jak i praktyków na co dzień zajmujących się praca terapeutyczną, a także studentów psychologii.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl