IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

O złości inaczej. Jak żyć pełnią życia i w zgodzie z własnymi uczuciami. ACT - terapia akceptacji i zaangażowania

O złości inaczej. Jak żyć pełnią życia i w zgodzie z własnymi uczuciami. ACT - terapia akceptacji i zaangażowaniaGeorg H. Eifert, Matthew McKay, John P. Forsyth

Wydawnictwo AnWero
www.anwero.pl

Tytuł oryg.: ACT On Life Not On Anger. The New Acceptance and Commitment Therapy Guide to Problem Anger, ISBN: 978-83-926114-2-4, 208 stron, oprawa miękka, wymiary 145x205, Termin wydania: wrzesień 2008

Ta pokrzepiająca i pełna empatii książka została napisana dla ludzi, którzy od dawna zmagają się z problemem złości w swoim życiu i czują, że ta walka ich niszczy. Autorzy - znakomici terapeuci z wieloletnim, bogatym doświadczeniem klinicznym - opisują nowatorskie i niezwykle wnikliwe podejście do pracy nad tym trudnym uczuciem. Żywym i niezwykle przystępnym językiem, omawiają bezowocne zmagania i próby kontrolowania złości, które podejmuje wielu z nas, proponując w zamian nowe metody pracy. Zachęcają, by nie tracić cennej życiowej energii na to, na co nie mamy wpływu - czyli na uczucia, tylko skierować ją na to, co możemy zmieniać - na nasze zachowania.

Poprzez liczne przykłady z codziennego życia, twórcze metafory, nowatorskie ćwiczenia, czytelnik ma okazję uczyć się i praktykować akceptację i wyrozumiałość dla siebie i innych nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Ta książka jest tak naprawdę o miłości i uwalnianiu się od zbędnego cierpienia - uczy nas, jak być otwartym i żyć w pełni przyjmując życie takim, jakim jest.

Georg H. Eifert - profesor oraz przewodniczący Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Chapman w Orange. Jest współautorem książki Anirexia Workbook i Acceptance and Commitment Therapy for Anxiety Disorders.

Matthew McKay - profesor w Instytucie Wrighta w Berkley. Jest autorem i współautorem ponad dwudziestu pięciu książek, w tym znanych polskiemu czytelnikowi Sztuka skutecznego porozumiewania się oraz Jak zwalczyć stres i osiągnąć pełen relaks.

John P. Forsyth - profesor nadzwyczajny, kieruje programem badawczym zajmującym się zaburzeniami lękowymi na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Albany oraz Uniwersytetu w Nowym Yorku. Jest współautorem Acceptance and Commitment Therapy for Anxiety Disorders.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl