IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Czwartek 25 lipca 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

ON ma depresję. Dlaczego mężczyzna, którego kochasz, stał się nie do zniesienia

ON ma depresję. Dlaczego mężczyzna, którego kochasz, stał się nie do zniesieniaDavid B. Wexler

Wydawnictwo AnWero
www.anwero.pl

Tytuł oryg.: Is He Depressed Or What? What To Do, When the Man You Love Is Irritable, Moody, and Withdrawn. Przekład: Agnieszka Sarrafian, Magdalena Żylicz, ISBN 978-83-926114-1-7, 216 stron, oprawa miękka, wymiary 145x205

Jak rozpoznać depresję w męskim wydaniu - bo przecież nierzadko wcale nie wygląda ona, jak typowa depresja. Cierpiący na nią mężczyźni często maskują chorobę pracoholizmem lub uciekają w uzależnia, zamykają się w sobie, wycofują się ze związku i nierzadko działają w myśl zasady: najlepszą obroną jest atak. On ma depresję to poradnik dla kobiet, których partner zmaga się z depresją. Lektura książki pomoże rozpoznać objawy, wskaże, jak wspierać partnera w walce z cierpieniem, ale też, jak zatroszczyć się o siebie i nie dać się zniszczyć przez jego chorobę. Książka prezentuje szeroki wachlarz strategii, z których kobieta może korzystać, by skutecznie porozumiewać się partnerem, radzić sobie z fizycznymi objawami jego depresji (miedzy innymi bezsenność, zaburzenie sprawności seksualnej). Pokazuje, jak można odbudować intymność w związku.

Dowiedz się, jak rozróżnić typową i tzw. męską odmianę depresji, porozumiewać się z mężczyzną cierpiącym na depresję, pomoc mu wybrać najlepsze formy terapii psychologicznej i medycznej, negocjować kwestie seksualnej i emocjonalnej intymności, ustalić bezpieczne granice i zatroszczyć się o siebie.

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl