Klasyczna książka najwybitniejszego psychologa XX wieku
Czy behawioryzm faktycznie ignoruje świadomość człowieka, jego uczucia i stany umysłu? Czy przedstawia ludzkie zachowanie wyłącznie w kategoriach reakcji na bodźce, a człowieka jako kukiełkę lub maszynę? Czy naprawdę abstrakcyjne koncepcje, takie jak moralność czy sprawiedliwość, uznaje za fikcję?
Wybierz się w fascynującą podróż w czasie i dowiedz się, jak powstał jeden z najważniejszych nurtów psychologii. Burrhus F. Skinner obala w swojej książce dwadzieścia najpowszechniejszych mitów, którymi obrosła nauka o zachowaniu, oraz przedstawia podstawy tego kierunku. Choć książka powstała w latach siedemdziesiątych XX wieku, wyłania się z niej obraz behawioryzmu jako nauki nie tylko nowoczesnej, ale także nauki przyszłości.
Przemysław Bąbel i Paweł Ostaszewski
Burrhus Frederic Skinner to amerykański psycholog, lecz przede wszystkim główny twórca i przedstawiciel behawioryzmu. Absolwent Uniwersytetu Harvarda, w 1936 roku objął stanowisko na Uniwersytecie Minnesota i dzięki tamtejszej pracy naukowej zapewnił sobie uznanie jako jeden z największych psychologów XX wieku. Stworzył m.in. paradygmat badawczy znany jako eksperymentalna analiza zachowania. Otrzymał wiele wyróżnień i nagród, m.in. specjalną nagrodę naukową Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także został członkiem Narodowej Akademii Nauk.
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!
Sex edukacja
O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie
Złożony zespół stresu pourazowego
Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice
Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej
Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?
Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl