IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 19 maja 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia

Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życiaAmy Botwinick

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
www.gwp.pl

Data wydania 2011
Vat 5%
Wydanie I
Okładka Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 256
Format 207*135 mm
Przekład Kurdwanowska Dagny

Książę z bajki zmienił się w ropuchę lub uciekł ze Śpiącą Królewną… I co teraz?

Czas wziąć się w garść i stawić czoła rzeczywistości. Amy Botwinick przekonuje, że rozwód może być początkiem nowego lepszego życia – z innym partnerem lub w pojedynkę. Opisuje perypetie rozwodowe szczerze i z poczuciem humoru, które pomaga przetrwać trudne chwile. Odwołuje się nie tylko do własnego doświadczenia, ale również do historii innych kobiet, które opowiedziały o swoim nieudanym małżeństwie. Podaje wiele cennych wskazówek, dotyczących między innymi wyboru odpowiedniego adwokata, podziału majątku, przebiegu procesu sądowego, a także ustalenia opieki nad dziećmi.
Ta książka pomoże Ci podjąć właściwe decyzje mające na względzie dobro wszystkich członków rodziny, także Twoje. Pomoże Ci dostrzec pozytywne aspekty zakończenia związku, natchnie nadzieją i da siłę potrzebną do zmierzenia się z nową rzeczywistością.
Jeśli masz dość użalania się nad sobą, uważasz, że zasługujesz na szczęście i jesteś przekonana, że w życiu czeka Cię wiele niesamowitych chwil, koniecznie ją przeczytaj!

Książka łączy w sobie cechy poradnika prawnego (w przystępnej formie) i psychologicznego. Autorka koncentruje się nie tylko na samej sprawie rozwodowej jako takiej, ale sięga do doświadczeń związanych już z samą decyzją o podjęciu tego kroku; następnie, po zakończeniu procesu nie pozostawia czytelniczek samych sobie, ale pomaga ułożyć im dalsze, lepsze życie. Nie unika przy tym nawet najbardziej intymnych tematów, o których rozwódki wstydzą się mówić, ale które są dla nich bardzo ważne (np. kwestia zaspokojenia seksualnego samotnej kobiety). Atutem tej książki jest również fakt, że jej autorka przeżyła rozwód „na własnej skórze”. Porusza ona kwestie, o których z pewnością nie dowiemy się z innych tego typu poradników; jej porady dotyczą problemów, mogących wydawać się z pozoru błahymi, ale w prawdziwych życiowych sytuacjach okazują się niezwykle istotne dla rozwódek.

Fragment książki:
"Napisałam tę książkę, by pomóc innym kobietom. Będzie wam przydatna bez względu na to, przez który etap teraz przechodzicie. Konfrontacja ze sobą i z rzeczywistością może przytłaczać i paraliżować. Ten poradnik podsunie wam pomysły na to, jak zmniejszyć traumę rozwodową i zyskać bardziej obiektywne spojrzenie na sytuację. Pokażę wam, w jaki sposób zapanować nad szalejącymi emocjami, które w naturalny sposób pojawiają się przy okazji rozwodu. Mam nadzieję, że dzięki temu odzyskacie jasność myślenia i odwagę, by zrobić to, co konieczne, i wrócić na właściwy tor. Rozwód może wydawać się krwiożerczą bestią. Ale jest i dobra wiadomość. Problemy przeminą, a wy, przy odrobinie cierpliwości, znajdziecie wreszcie swoją drogę. Wybierzecie ją z wielu możliwości, które pojawią się na trasie tej niełatwej wyprawy".

Autor:
Amy Botwinick jest rozwiedzioną mamą dwóch synów. Mieszka w Boca Raton na Florydzie, gdzie właśnie odkrywa swoje szczęśliwe zakończenie. Od 12 lat pracuje jako kręgarka i nauczycielka w miejscowym college’u. Jej praca polega na tym, że słucha, uczy innych i pomaga im.
Prowadzi również stronę www.womenmovingon.com, za pośrednictwem której kobiety rozwodzące się mogą uzyskać porady prawne i psychologiczne.
Książkę i styl Amy cechuje niezwykła szczerość i bezpośredniość, które są efektem jej własnych doświadczeń.

Decyzja o rozwodzie jest jedną z najtrudniejszych i najpoważniejszych w życiu. Niełatwo ją podjąć, skoro małżeństwo przecież zostało zawarte z miłości. Wiąże się z dezorganizacją całego dotychczasowego życia rodzinnego i z emocjonalną rewolucją. Wiele par już przekonało się, jak niedaleka droga wiedzie od miłości do nienawiści. Jak podają statystyki, co czwarte małżeństwo w Polsce jest zagrożone rozpadem. W każdym związku zdarzają się chwile kryzysu, podczas których w kłótniach pada słowo „rozwód”, jednak podjęcie świadomej decyzji o rozstaniu wymaga czasu i pewności, że tej relacji nie da się już uratować.
O tym, jak przeżyć rozwód i jak po nim rozpocząć nowe życie, pisze Amy Botwinick, autorka książki „Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia”, rozwiedziona kobieta, która rozpad związku potraktowała jako szansę na lepsze życie i opowiedziała historię swoją i innych kobiet. Zdecydowanie jednak nie namawia do rozwodu i uświadamia że to niełatwa decyzja: „Jeśli po głębokim namyśle znajdziesz wystarczająco dużo powodów, by powalczyć jeszcze o małżeństwo, z całego serca życzę ci powodzenia. Nawet gdy jesteś już w trakcie rozwodu, wciąż może nie być za późno. Wiele związków zostało uratowanych, gdy małżonkowie wchodzili już po schodach wiodących do gmachu sądu”. Jeśli jednak związek na płaszczyźnie uczuciowej został definitywnie zamknięty, rozwód staje się jedynym rozwiązaniem.
Jak pisze Amy Botwinick: "Rozwód może wydawać się krwiożerczą bestią. Potrafi wyzwolić całą gamę sprzecznych emocji w tobie, twoich bliskich i przyjaciołach. Ale jest i dobra wiadomość. Bestia ta okaże się tylko niewiele znaczącym punkcikiem, który mignie na ekranie waszego radaru, a potem zniknie. Problemy przeminą, a wy, przy odrobinie cierpliwości, znajdziecie wreszcie swoją drogę. Wybierzecie ją z wielu możliwości, które pojawią się na trasie tej niełatwej wyprawy". Pokazuje, jak przejść przez rozwodowe menadry prawne i finansowe, jak zabezpieczyć swoje interesy w sytuacji, gdy partner pokazuje swoje drugie, nieznane wcześniej oblicze. Książka zawiera konkretne porady, jak przygotować się do rozprawy zarówno merytorycznie, jak i psychicznie, oraz jak zachować się na sali sądowej. Porusza również temat opieki nad dziećmi i tego, jak nauczyć się życia w pojedynkę, świadomie zarządzając wszystkimi elementami codzienności – od pieniędzy po życie erotyczne. Przekonuje, że "przejęcie kontroli nad własnym życiem, gdy coś wywraca je do góry nogami, przynosi zazwyczaj poczucie spełnienia, szczęścia i większe zaufanie do swojej osoby".
Konieczność zmierzenia się z brutalną rzeczywistością wywołuje porozwodowego kaca, którego trzeba po prostu jakoś przeżyć, zanim poczujesz przypływ sił i nadzieję na lepsze jutro. "Wiele osób porównuje żal po rozwodzie do żałoby po śmierci bliskiej osoby. Oba przypadki mają ze sobą wiele wspólnego". Amy Botwinick omawia kolejne etapy "żałoby" po zakończonym małżeństwie i przekonuje, że tego procesu nie da się przyspieszyć, można za to przejść przez niego ze świadomością, że kiedyś na pewno będzie lepiej... Na pewno pomagają w tym relacje innych kobiet, które w książce opisują swoją drogę do lepszego życia. Kiedy już przyjdzie moment, w którym zechcesz "odbić" sobie czas samotności i poszukać partnera, warto abyś jednak wzięła zimny prysznic i zdała sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie spontaniczny seks i przygodne znajomości.
Książka "Gratulacje z okazji rozwodu. Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia" jest podręcznikiem przetrwania po rozwodzie. Tłumaczy, jak przejść przez kolejne etapy, wspiera, przestrzega i doradza. Bezpośredni styl pisarstwa Amy Botwnick daje wrażenie, że bierzemy udział w babskich pogaduchach, podczas których można się wypłakać i usłyszeć krzepiące słowo kobiet, które przeszły przez rozwód i znalazły w sobie siłę, by zacząć życie na nowo i zamienić trudne przeżycia w bogactwo doświadczeń. Jak powiedziała Eleanor Roosevelt, "Zdrowienie to kwestia czasu, a czasem wykorzystania możliwości".
Cytaty pochodzą z książki "Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia" Amy Botwinick, wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (2011).

Patronat medialny:

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl