IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 19 maja 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Techniki wywierania wpływu czyli jak skutecznie osiągać zamierzone cele

Techniki wywierania wpływu czyli jak skutecznie osiągać zamierzone celeMike Clayton

Wydawnictwo Samo Sedno
www.samosedno.com.pl

Ilość stron: 200
ISBN: 978-83-62482-84-9
Tłumaczenie: Michał Konewka
ilość stron: 200
Data wydania: wrzesień 2011
Seria wydawnicza: Samo Sedno

Poradnik uczy praktycznej umiejętności wywierania wpływu na innych oraz sztuki skutecznej perswazji. W dzisiejszych czasach są one niezbędne, aby osiągać zamierzone cele i odnieść sukces zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Wykorzystują je menedżerowie, dziennikarze, politycy, marketingowcy, nauczyciele, a także np. rodzice, którzy chcą przekonać dzieci do swoich racji.

Dzięki lekturze książki dowiesz się, jakie są mechanizmy komunikowania się, co świadomie i nieświadomie przekazujemy innym, a także w jaki sposób porozumiewać się skuteczniej. Nauczysz się kilku prostych tricków, które szybko zwiększą twoją siłę przekonywania. Będziesz potrafił wykorzystać mowę ciała i perswazyjne środki językowe, aby osiągnąć zamierzony cel w każdej sytuacji.

W poradniku znajdziesz liczne porady, przykładowe sytuacje i rozmowy, dzięki którym łatwo zastosujesz teorię w praktyce. Wykorzystując sprawdzone techniki, skutecznie wyrazisz swoje zdanie i zdobędziesz to, czego pragniesz. Przekonasz ludzi do swoich pomysłów i sprawisz, że pomogą ci je realizować!

Chcesz zmotywować zespół do działania, wynegocjować wyższą pensję, sprzedać swój produkt czy nakłonić dzieci do wykonania obowiązków domowych? Z tą książką możesz zdziałać wszystko!
    Dlaczego poradnik trafia w samo sedno:

  • uczy najważniejszych technik wywierania wpływu oraz skutecznej perswazji
  • podpowiada, jak prowadzić negocjacje, aby zawsze osiągnąć kompromis, jak budować sieć kontaktów i jak nawiązywać pozytywne relacje
  • radzi, jak skutecznie komunikować się poprzez analizę tego, CO mówisz, JAK mówisz, i DO KOGO kierujesz swój przekaz
  • zrozumiale objaśnia, jak w praktyce przekonywać do własnych racji współpracowników i partnerów biznesowych oraz jak zjednywać sobie przyjaciół i wszystkich, na których ci zależy
O autorze:

Mike Clayton – konsultant i trener kadr zarządzających oraz wykładowca na Uniwersytecie w Manchesterze. Autor wielu książek o tematyce biznesowo-psychologicznej oraz specjalista w zakresie komunikacji i zarządzania. Współpracował z najbardziej wpływowymi przedsiębiorstwami (m.in. General Motors czy Vodafone). Swojej pasji – tematyce wywierania wpływu – poświęcił ostatnie 20 lat.

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. Seria liczy obecnie 10 tytułów o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.
Spis treści

Część 1. Podstawy

1. Kieruj się zdrowym rozsądkiem – podstawy wywierania wpływu
2. Wygląd ma znaczenie – jak powinien wyglądać człowiek wpływowy?
3. Decyzje – w jaki sposób je podejmujemy?
4. Psychologia wywierania wpływu

Część 2. Twoje przesłanie

5. Znaczenie tego, co mówisz
6. Znaczenie tego, jak mówisz

Część 3. Strategie

7. Zasadnicze pytanie: "Co ja będę z tego miał?"
8. Sztuka prowadzenia negocjacji
9. Zasady harmonijnej współpracy
10. Sześć najlepszych technik wywierania wpływu

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl