IT-SELF Małgorzata Osipczuk, www.it-self.pl, www.terapia-par-wroclaw.com
Forum Reklama Kontakt

Portal Pomocy Psychologicznej

Niedziela 19 maja 2024

Szukaj w książkach

Wszystkie książki...

Książki

Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłości

Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłościJörg Knoblauch, Johannes Hüger, Marcus Mockler

Wydawnictwo MSM STUDIO
www.msmstudio.pl

ISBN: 978-83-927125-4-1, Liczba stron: 247, Wymiary: 145 x 205 mm

Nadaj życiu kierunek to doskonała literatura motywacyjna i zarazem propozycja fascynującej podróży, w trakcie której czytelnik może odkryć najbardziej intrygującą rzecz na świecie, a mianowicie własne wnętrze!

Książkę sprzedano dotychczas w nakładzie ponad 35 000 egzemplarzy w krajach niemieckojęzycznych, a także w Norwegii, Holandii, Korei, Indonezji, Chinach, Japonii i na Tajwanie.

Z tej książki dowiesz się:

  • czemu nie warto porównywać się z innymi i zazdrościć sąsiadowi lepszego samochodu,
  • jak rozpoznać własne mocne strony i wykorzystać swój potencjał,
  • dlaczego zarządzanie czasem zawsze podnosi komfort życia w pracy i poza nią,
  • co trzeba zrobić, by marzenia stały się rzeczywistością.
Autorzy:

Prof. dr Jörg W. Knoblauch, ur. 1949r. - przedsiębiorca, właściciel firmy tempus. Autor wielu książek biznesowych i motywacyjnych. W Polsce ukazała się jego Sztuka uczenia się czyli, jak posiąść wiedzę, nie wpadając w stresy oraz Sztuka zarządzania samym sobą.,

Johannes Hüger, ur. 1964r. - doświadczony coach i doradca z zakresu zarządzania. Prowadzi warsztaty pod nazwą Nadaj życiu kierunek.

Marcus Mockler, ur. 1965r. - dziennikarz, trener i coach. Specjalizuje się w komunikacji biznesowej, zarządzaniu relacjami z klientami i planowaniem kariery.

Wybór cytatów z książki:

Psycholodzy twierdzą, że poród to największy w życiu kryzys. Gratulujemy: jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że najgorszy kryzys masz już za sobą.

Nie poświęcaj czasu na przychodzące e-maile częściej niż 2-3 razy w tygodniu. I tak większość z nich nie przedstawia sobą żadnej wartości. Elektroniczna korespondencja prawdopodobnie bardziej szkodzi dziś gospodarce niż korupcja...

... nawet Michał Anioł był kiedyś uczniem w terminie! Pewnego dnia przyszedł do niego jego mistrz i roztrzaskał na kawałki właśnie ukończoną, przepiękną rzeźbę, mówiąc: "Zapamiętaj sobie: talent to za mało, potrzeba jeszcze wytrwałości".

W czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej próbowano wprowadzić dekretem dziesięciodniowy tydzień pracy, ale pomysł spalił na panewce. Wyobraź sobie, że masz wolne tylko raz na dziesięć dni!

...Trzeba również celebrować porażki. Składaj je uroczyście do grobu. Musisz jednak mieć świadomość, że niepowodzenia należy opłakiwać planowo i rozsądnie, w przeciwnym razie ogarnie cię niekontrolowana gorycz porażki. Lepiej świadomie zjeść pyszny deser na stypie niż w stanie frustracji plądrować lodówkę.

Podobno Walt Disney ubiegał się o kredyt w ponad trzystu bankach i w każdym odprawiano go z kwitkiem. Dopiero trzysta czwarty bank udzielił mu kredytu niezbędnego do zbudowania Disneylandu. Wyobrażasz sobie, co czuł Disney, wychodząc z trzysta drugiego i trzysta trzeciego banku? Znajomi szeptali między sobą: "Patrzcie, idzie Walt Disney, to ten wariat, który po trzystu porażkach ciągle nie może zrozumieć, że jego pomysł to szaleństwo". Ale on nie odpuszczał - i w końcu odniósł sukces.

Recenzja z Portalu Księgarskiego, autorstwa red. Gabriela L. Kamińskiego

http://www.msmstudio.pl:80/nasze-ksiazki/2-nasze-ksiazki/6-nadaj-zyciu-kierunek.html

<< powrót

Wszystkie książki...

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2024 Psychotekst.pl