E-MAILOWY PUNKT POMOCY
  Strona główna  |  Aktualności  |  O projekcie  |  Pomoc e-mail  |  Pomoc  |  Odwikłane  |  Wiedza  |  Kontakt           

E-MAILOWY PUNKT POMOCY

E-MAILOWY PUNKT POMOCY

 • W Twoim związku dzieją się niepokojące rzeczy, pojawiają się problemy w relacjach, z którymi nie możesz sobie poradzić?
 • Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz jak?
 • Cierpisz, wstydzisz się, czujesz się odpowiedzialna za wszystko, bezradna, wyczerpana, niezrozumiana i osamotniona?
 • Myślisz, że z Tobą jest coś nie tak?
 • Nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc?
 • Podejrzewasz, że Twój partner stosuje przemoc? A może nawet jesteś tego pewna?
 • Chcesz pomóc osobie z najbliższego otoczenia w podobnej sytuacji?
 • Szukasz wsparcia, wysłuchania, zrozumienia, informacji?

Jesteśmy grupą wolontariuszek z różnych stron Polski. Jesteśmy w różnym wieku, pracujemy w różnych zawodach, uczymy się, wykonujemy różne zadania, mamy różne zainteresowania i sytuację życiową. Łączy nas to, że na pewnym etapie życia pokonałyśmy przemoc w naszych związkach. Teraz chcemy pomagać innym kobietom. Naszą misją jest wspieranie ich w wychodzeniu z przemocy. Dobrze wiemy, że odwikłanie się z przemocy to trudny i długotrwały proces. Wiemy też, że jest to możliwe i naprawdę warto.

Zostałyśmy przeszkolone przez Stowarzyszenie Intro w zakresie wsparcia osób dotkniętych przemocą. Pomocy udzielamy bezpłatnie. Udzielamy także pomocy w języku rosyjskim.********

Regulamin E-MAILOWEGO PUNKTU POMOCY

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz skorzystać z naszej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, prosimy o zapoznanie się z zasadami zawartymi w regulaminie oraz wypełnienie formularza. Wysłanie go jest dla nas jednoznacznym znakiem, że wyrażasz zgodę na przestrzeganie warunków i zasad zawartych w regulaminie.

Oto nasze zasady:

 1. Czas działania E-mailowego Punktu Pomocy jest ograniczony. Trwa od 10.01.2021 do 30.06.2022r. Jeśli będziesz potrzebowała dalszej pomocy, możesz liczyć na rzetelną informację dotyczącą miejsc, w których potrzebną Ci pomoc uzyskasz. Pomoc świadczona w ramach Punktu jest bezpłatna.
 2. Pomoc w ramach E-mailowego Punktu Pomocy jest realizowana wyłącznie poprzez korespondencję e-mail.
 3. Aby skorzystać z pomocy w Punkcie:
  - wypełnij formularz dostępny pod regulaminem
  - otrzymasz wiadomość e-mail (sprawdź także folder SPAM/INNE itp.)
  - odpowiedz na nią zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami
 4. Warunkiem korzystania z pomocy jest posiadanie konta e-mail, zapoznanie się z zasadami zawartymi w regulaminie oraz wypełnienie formularza. Korzystaj z jednego adresu mailowego i nie zmieniaj go w czasie naszej korespondencji - ułatwi nam to wzajemny kontakt.
 5. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość. Pisząc do nas nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, adresu.
 6. Jeśli masz taką możliwość - korzystaj z komputera osobistego lub załóż swój własny profil użytkownika i koniecznie zabezpiecz go hasłem. Unikaj korzystania z publicznych punktów dostępu do Internetu (hotspot) i komputerów służbowych. Zadbasz w ten sposób o swoją anonimowość.
 7. Postaraj się w miarę możliwości opisać dokładnie swój problem, pytanie, określić, czego potrzebujesz. To pomoże i umożliwi nam lepsze, dokładniejsze zrozumienie Ciebie i problemu, z którym się zgłaszasz.
 8. Jesteśmy przeszkolonymi wolontariuszkami. Swoją pracę konsultujemy z superwizorami (psychologami, psychoterapeutami). Jeśli zgłaszane przez Ciebie problemy wykroczą poza zakres naszej wiedzy i doświadczenia lub będą wymagać bezpośredniej pomocy specjalisty (psychologa, prawnika, lekarza itp.), wspólnie poszukamy informacji dotyczących miejsc, w których taką pomoc możesz otrzymać.
 9. Udzielana pomoc nie jest psychoterapią.
 10. Odpowiadamy na e-maile w terminie do 72 godzin (3 dni roboczych) z wyłączeniem sobót i niedziel oraz świąt. Miej na uwadze, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych, które mogą uniemożliwić odpisanie na e-maile w ustalonym terminie. Prosimy Cię więc o wyrozumiałość.
 11. W przypadku zbyt dużego napływu e-maili zastrzegamy sobie prawo do:
  - całkowitego zablokowania ich napływu, w takim wypadku informacja ta zostanie opublikowana na stronie głównej portalu, a formularz zgłoszeniowy (czasowo lub na stałe) zablokowany/usunięty,
  - limitowania liczby maili z jedną osobą do 10,
  - wydłużenia czasu na udzielenie odpowiedzi.
 12. Przestrzegamy ustawy o ochronie danych osobowych - informacje podawane przez Ciebie nie są udostępniane osobom trzecim. Istnieje tylko jeden wyjątek - prowadzący zastrzega sobie prawo do wykorzystywania lub ujawnienia informacji wymaganych z mocy przepisów prawa (np. nakaz sądowy).
 13. Wszystkie dane o użytkownikach Punktu są przechowywane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymagania polskiego prawa.

RODO...

Deklaracja dostępności

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG
Stowarzyszenie "Intro" 2021 - 2022